Kevés olajon megpirítunk egy evőkanálnyi gluténmentes lisztet (például #Labeta univerzális lisztet) , egy evőkanálnyi reszelt vöröshagymát és egy fél gerezd reszelt fokhagymát.
Felöntjük vízzel és fűszerezzük. Só, bors, pirospaprika mindig kerül bele, de ha pikánsabbat szeretnék, akkor egyéb fűszereket is tehetsz bele (babérlevél, petrezselyem, kurkuma, gyömbér, majoranna…)
Összekavarjuk, majd beleteszünk 2 kicsi paradicsomkonzervet és ismét megkavarjuk.
10 percig főzzük, majd tálaljuk. Szárított snidlinget szórhatunk rá és Labeta levesgyönggyel tesszük még tartalmasabbá.
Miklós Edit újságíró, főszerkesztő és szövegíró, a FreeMix.hu alapítója. Korábban Koronczay Editként ismerhették a nézők és olvasók. Több mint 25 éve dolgozik a médiában: az Echo TV, a Duna TV és a Magyar Televízió szerkesztő-riportereként kezdte pályáját, majd a Femina és a Cafeblog újságírójaként folytatta.
Saját lapcsaládja ma már havi 3-4 milliós olvasottsággal működik. Célja, hogy írásaival inspirációt, erőt és pozitív energiát adjon az embereknek. A szakmája egyben a szenvedélye is.