A kávén bukhatod el az állásinterjút – Így néz ki a kávéteszt.
Ha tudod, hogy lesz egy állásinterjúd, biztosan sokat készülsz rá. Hiszen ez már egy lépéssel közelebb juttathat a célodhoz, azaz a kiszemelt állás megszerzéséhez. Készülsz, tájékozódsz a cégről, megpróbálod kideríteni mik az elvárások, igények, mekkora az alkalmazottak száma, esetleg a fizetése. Nagyon várod ezt az állásinterjút és szinte biztos, hogy előtt azt érzed, tényleg rendesen felkészültél rá.
De, tudtad, hogy egy egyszerű csésze kávé eldöntheti az egész állásinterjút? Ebből ugyanis meg tudják állapítani, hogy téged akarnak-e majd alkalmazni, avagy sem. Elég ijesztően hangzik, nem? Hogy egy pohár kávén bukhatod el álmaid állását.
Egy könyvelési szoftverekkel foglalkozó cég igazgatója elárulta, hogy az állásinterjúkon az úgynevezett kávétesztet használja. Ami segít eldönteni a kérdést: kit fog felvenni és kit nem.
- Nagyszabású koncertet ad a Budapest Arénában az Ismerős Arcok
- A csillagjegyek valóra válthatják a legnagyobb álmaikat – A változás horoszkópja
- Milyen alakú a füled? A formája érdekes dolgokat árul el a jellemedről
- Kiderült melyik pizza a legnépszerűbb Magyarországon
- Ez a 3 csillagjegy februárban végre meg tud békélni a múlttal
Amikor a kávén múlik minden – Ez a kávéteszt
Ezt az interjú végén használják a jelölt hozzáállásának felmérésére. Ezért megtörténhet, hogy az interjú bár nagyon jól sikerült, de téged végül mégis elutasítanak, mert nem mentél át a kávéteszten. – írja az okdiario.
Az interjúztató elviszi a a jelöltet a cég konyhájába. Itt isznak közösen egy kávét. Aztán folytatják az interjút. És itt jön a csavar, a lényeg. Az interjú végén az interjúztató mindig megnézi, hogy az állásre jelentkező beleteszi-e az üres poharát a mosogatóba avagy csak simán ott hagyja az asztalon, konyhapulton.
Készségeket fejleszthet, ismereteket és tapasztalatokat szerezhet, de ez valójában a hozzáálláson múlik. A „mosd ki a kávéscsészét” koncepció valójában csak arról szól, hogy a jelölt valóban be tudna-e illeszkedni az adott cég környezetébe.
Bár túl egyszerűnek tűnik, de ez a szakemberek szerint ez egy jó módja annak, hogy kiderüljön a munkavállaló illeszkedik-e a vállalati munkakultúrához, és mennyire figyel a részletekre, egy adott folyamat helyes lezárására.