Hasznos tippek, hogy ne tudj bedőlni az álszakiknak

Hasznos tippek, hogy ne tudj bedőlni az álszakiknak

Hasznos tippek, hogy ne tudj bedőlni az álszakiknak.

Két Tolna vármegyei nő is pórul járt a napokban, akiket a közösségi médiában hirdető „mesterek” vertek át. – tudatta a rendőrség a honlapján. Ebben a cikkben hasznos tippek olvashatóak, amiket érdemes megfontolni, betartani, ha nem akartok bedőlni az álszakiknak.

Hasznos tippek, hogy ne tudj bedőlni az álszakiknak


A tippek előtt érdemes elolvasni, hogyan is „dolgoznak” az álszakik.

Az egyik sértett elromlott hűtőjét szerette volna megjavíttatani. Feladott egy online hirdetést, de közben felhívott egy korábbról ismert szerelőt is, aki végül nem érkezett meg a várt időre. A hirdetésre még aznap jelentkezett egy „mester”, aki előreutalást kért. A megadott bankszámlaszám és hozzá tartozó név alapján nem gyanakodott a megrendelő, ezért elutalta a kért összeget. Ezután következett a csavar. Egy másik ismeretlen, a „könyvelő” egy utalási hibára hivatkozva többször megismételtette a tranzakciót, mígnem másfél millió forintot meghaladó összeget csalt ki az akkor már gyanakvó ügyféltől.

A másik nő kéményseprő szolgáltatást szeretett volna igénybe venni. A közösségi médiában talált egy hirdetést. Fel is vette a kapcsolatot a hirdetővel, aki a megrendelés megerősítése gyanánt szintén előreutalást kért. Az első összeg elutalását követően hibára hivatkozva további kisebb-nagyobb összegek utalását kérte. A „kéményseprő” közel 750 ezer forintot csalt ki a megrendelőtől, majd elérhetetlenné vált.

Ismételten felhívja a rendőrség a figyelmet az online tér veszélyeire!

A többnyire álprofilok mögött megbújó csalók tárháza szinte kifogyhatatlan. Újabb és újabb trükköket vetnek be, hogy a gyanútlan felhasználók, megrendelők bizalmába férkőzve megszerezzék a pénzüket.

Sajnos, a szakmai oldalakon is megjelennek olyan „szolgáltatók” hirdetései, akik csak átverni akarják a megrendelőket.

Minden esetben legyetek óvatosak és egészségesen gyanakvók!

A megbízni kívánt hirdetővel kapcsolatban tájékozódj! Sokszor elég a böngészőbe beírni a nevet, hogy kiderüljön, csalóval állsz szemben avagy nem.

Lehetőleg telephellyel rendelkező, vagy más módon ellenőrizhető szolgáltatókat keress és vegyél igénybe!

Ha van például hiteles Facebook oldal, visszakövethető tartalmakkal, valódi fényképekkel, véleményekkel, referenciákkal és valódi rendszeres kommunikációval az jót jelent, például:

A rendőrség a Mátrix Projekt keretében kiemelt figyelmet fordít az online csalások megelőzésére és felderítésére.

A témával kapcsolatban hasznos információkat találnak a Kiberpajzs.hu oldalon.

További aktuális híreink ITT>>>

Facebook oldal: ITT >>>

Post Author: FreeMix

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük